Angielski

Dzieci

O kursie

Szkoła oferuje kursy języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, dla różnych grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kurs języka angielskiego przygotowany z myślą o naszych najmłodszych słuchaczach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia i oparte są na metodach naturalnego przyswajania języka. W trakcie kursu dzieci w naturalny sposób oswoją się z językiem, nabiorą pewności siebie, co pozwoli im mówić w języku angielskim bez oporów i w przyszłości chętniej rozwijać swoje zdolności językowe.

 

Metoda nauczania

Nasze kursy kładą nacisk przede wszystkim na komunikację w języku angielskim. Metoda  English Classroom Language ECL uczy swobodnego i płynnego porozumiewania się w języku obcym zdecydowanie szybciej niż inne metody. Jest to możliwe między innymi dzięki wymuszaniu mówienia po angielsku w trakcie zajęć oraz dzięki licznym powtórkom.

Wraz z mówieniem i rozumieniem ze słuchu integrujemy pozostałe sprawności językowe jak pisanie i czytanie, jednakże większość czasu poświęcamy nauce mówienia i rozumienia ze słuchu.

Nasz kurs to uzupełnienie szkolnych lekcji języka angielskiego o element mówienia i rozumienia słuchu.

Chcesz mówić w obcym języku, musisz- mówić.
Dużo! Bardzo dużo!!!

Organizacja kursu

Miejsce kursu. Kursy odbywają się w szkole macierzystej gdzie uczeń chodzi na zajęcia obowiązkowe. Zapewnia to wygodę i bezpieczeństwo uczestnikom. Małe dzieci są odbierane i zaprowadzane z i do świetlicy.  

Grupy. Zajęcia standardowo realizowane są dwa razy w tygodniu, w małych 4-5 osobowych grupach. Staramy się, aby dzieci były w tym samym wieku lub na tym samym poziomie językowym.

Godziny. Lektor dostosowuje się do godzin zaproponowanych przez rodziców. Dla dzieci staramy się, aby były to zajęcia tuż po lekcjach obowiązkowych lub w ramach godzin spędzonych w świetlicy. Jeśli lektor nie może przybyć na zajęcia na przykład z powodu choroby, a zastępstwo jest niemożliwe to informujemy o tym rodziców. Lekcja nie przepada, tylko kurs jest wydłużany o tą godzinę. W sytuacji gdy dzieci nie mogą przybyć na zajęcia – wycieczka lub inne wydarzenia szkolne (dyskoteka, dzień patrona) wtedy prosimy rodziców o przypilnowanie, aby informacja o tym dotarła do nas i zajęcia mogłyby być odwołane. Kurs wydłużamy o te nieodbyte zajęcia tak, aby cały program kursu 60 spotkań/godzin był zrealizowany.

Podręczniki. Nasi kursanci korzystają z podręczników renomowanego wydawnictwa Pearson, są wybierane przez metodyka i dostosowane do poziomu grupy. Wanir jest szkołą patronacką wydawnictwa Pearson.

Motywacja.  Już od najmłodszych lat staramy się wzbudzić w dzieciach miłość do języka. Realizujemy to również poprzez system motywacyjny. Są to miedzy innymi tabele motywacyjne na które dziecko nakleja firmowe angielskie naklejki co zajęcia. A także konkursy, zabawy, lekcje tematyczne, sms z gratulacjami dla rodziców, medale na koniec kursu i wiele innych mających zaciekawić dzieci pomysłów.

Lektorzy i nadzór metodyczny. Prowadzący zajęcia to osoby przygotowane nie tylko pod względem merytorycznym, ale również pedagogicznym. Część lektorów to osoby mające specjalne szkolenie związane z nauką wczesnoszkolną, a każdy lektor przed rozpoczęciem pracy w WANiR jest szkolony z formuły zajęć i kwestii organizacyjnych. Nasi lektorzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi co pozwala im w pełni sprostać potrzebom słuchaczy.

Nad całością kursu opiekę sprawuje metodyk. Jego zadaniem jest kontrola pracy lektorów, rozwiązywanie problemów organizacyjnych i metodycznych, szybka pomoc w nagłych sytuacjach, hospitacja zajęć, zastępstwa i wiele innych. Metodyk sprawuje pieczę również we wszystkich kwestiach organizacyjnych jak na przykład organizacja stałej sali na zajęciach, zaplecze materiałowe i medialne dla lektora, zmiana planu w nowym semestrze itp.

Współpraca z rodzicami STREFA RODZICA. Szkoła WANiR uważa udaną współpracę z rodzicami za jeden ze swoich priorytetów. Rodzice świadomi tego na czym polega edukacja językowa mają możliwość wspierania swoich dzieci w nauce. Uważamy, że zaangażowanie rodziców w ten proces jest niezastąpione. Oprócz tego rodzic ma stałą możliwość kontaktu telefonicznego oraz mailowego z dyrektorem szkoły językowej WANiR. Na zakończenie kursu rodzice otrzymują pisemną opisową ocenę postępów dziecka.

 

Lekcja pokazowa

Trafne rozpoznanie potrzeb każdego ucznia możliwe jest tylko dzięki spotkaniu z uczniem i jego rodzicami. Cel ten najskuteczniej realizowany jest podczas lekcji pokazowej. Lekcja pokazowa odbywa się w macierzystej szkole ucznia w obecności rodziców o godzinie dostosowanej do godzin pracy rodzica.

Spotkanie z dzieckiem i jego rodzicami umożliwia przeprowadzenie lekcji, sprawdzenie wiedzy językowej ucznia oraz przedstawienie naszej oferty. Przy Państwa aprobacie ustalamy wspólnie dni i godziny zajęć, oraz wypisujemy zgłoszenie na kurs.

 

Zajęcia indywidualne

O kursie

 Szkoła oferuje kursy języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, dla różnych wiekowo dzieci, młodzieży i dorosłych. Kurs indywidualny przygotowany jest dla osób, które cenią sobie wygodę i liczą na szybkie efekty nauczania. Zajęcia prowadzone są w cztery oczy.

Kurs indywidualny to świetny pomysł dla osób, które nie chcą się dzielić czasem zajęć z innymi i liczą na szybkie efekty nauczania. Dzięki komfortowym warunkom FACE-TO-FACE będziesz pewny tego, iż uwaga lektora będzie skupiona tylko na Tobie. Dzięki temu szybkość nauczania jest nieporównywalnie większa.

Jest to oferta dla osób dorosłych, które co tydzień mają inny grafik pracy, których dyspozycyjność jest bardzo ograniczona lub którzy angielski potrzebują na wczoraj. Dla dzieci i dorosłych, którzy nie potrafią skupić się w grupie.

Naukę indywidualnie polecamy szczególnie tym, którzy uczą się języka od zawsze. Jeżeli uczysz się kilka lat i Twój poziom to trochę lepszy niż podstawowy, oznacza to, że robisz coś źle. Pozwól naszemu metodykowi zdiagnozować problem; rozwiązanie znajdziemy wspólnie.
Czasami problemem są złe nawyki, brak regularnych powtórek, a czasem jest to niezrozumienie podstawowych zasad, które rządzą językiem obcym.

Mamy 15 -letnie doświadczenie z trudnymi kursantami.
 Zaufaj nam – potrafimy pomóc.

Jeśli Twoje dziecko już uczy się w naszej szkole językowej - pomyśl o sobie. Rodzice naszych kursantów mają specjalną ofertę i cenę kursu.

 

Metoda nauczania

Nasze kursy kładą nacisk przede wszystkim na komunikację w języku angielskim. Metoda  English Classroom Language ECL uczy swobodnego i płynnego porozumiewania się w języku obcym zdecydowanie szybciej niż inne metody. Jest to możliwe między innymi dzięki wymuszaniu mówienia po angielsku w trakcie zajęć oraz dzięki licznym powtórkom.

Wraz z mówieniem i rozumieniem ze słuchu integrujemy pozostałe sprawności językowe jak pisanie i czytanie, jednakże większość czasu poświęcamy nauce mówienia i rozumienia ze słuchu.

Jednakże atutem zajęć indywidualnych jest możliwość wyboru metody lub tematyki zajęć. Może być to metoda tradycyjna nastawiona na przykład na przygotowanie do egzaminu lub polepszenia ocen w szkole. Jeśli będziesz tego potrzebował(a), to poprowadzimy zajęcia ze słownictwa lub gramatyki, które będą Ci w danym momencie szczególnie potrzebne. Nauka indywidualna stwarza możliwość dopasowania materiału, słownictwa i metody nauki do indywidualnych potrzeb kursanta.

 

Organizacja kursu

Miejsce i godziny kursu. Kursy odbywają się w domu u kursanta lub w miejscu przez niego wyznaczonym. Lektor dostosowuje się do dni i godzin kursanta. Atutem zajęć indywidualnych jest możliwość odwołania zajęć. Płacisz jedynie za zajęcia, które się faktycznie odbędą. W przypadku kursu w grupie płacisz za miejsce, a nie za obecność. Zajęcia indywidualne możesz również dowolnie przełożyć, jeżeli z jakiegoś powodu nie pasuje Tobie dany termin. Zajęć grupowych nie przekładamy, chyba że wszyscy lub minimum połowa uczestników kursu odpowiednio wcześniej wyrazi na to zgodę.

Lektorzy i nadzór metodyczny. Prowadzący zajęcia to osoby przygotowane nie tylko pod względem merytorycznym, ale również pedagogicznym. Część lektorów to osoby mające specjalne szkolenie związane z nauką wczesnoszkolną, a każdy lektor przed rozpoczęciem pracy w WANiR jest szkolony z formuły zajęć i kwestii organizacyjnych. Nasi lektorzy mają doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi co pozwala im w pełni sprostać potrzebom słuchaczy.

Nad całością kursu opiekę sprawuje metodyk. Jego zadaniem jest kontrola pracy lektorów, rozwiązywanie problemów organizacyjnych i metodycznych, szybka pomoc w nagłych sytuacjach, hospitacja zajęć, zastępstwa i wiele innych. Metodyk sprawuje pieczę również we wszystkich kwestiach organizacyjnych jak na przykład zaplecze materiałowe i medialne dla lektora, zmiana godzin na prośbę kursanta itp. Metodyk sprawdza poziom kursanta i stara się dopasować lektora do charakteru i osobowości kursanta. Na prośbę kursanta jest możliwość zmiany prowadzącego zajęcia.  

 

Grupy młodzież i dorośli

Poszukujesz zajęć stwarzających naturalną sytuacją komunikacyjną, lubisz otoczenie innych osób, chcesz uczyć się z przyjaciółmi i znajomymi. Wybierz kurs grupowy, podczas którego będziesz miał możliwość nauki również na błędach innych.

 

Prowadzimy kursy dla firm. Kursy językowe w  Twojej firmie stanowią doskonały sposób motywowania pracowników. Rozwój w zakresie znajomości języków działa bezpośrednio na korzyść Twojej firmy.

 

 Ciekawą ofertę stanowią kursy dla „swojaków”. Zbierz grupę znajomych i zgłoś się do nas, a my zorganizujemy dla Was kurs.

 

Kurs grupowy to:

  • szybka i intensywna nauka
  • dynamiczne, różnorodne i motywujące zajęcia
  • dopasowanie godzin i tempa zajęć, materiału i metod do potrzeb grupy
  • dodatkowe spotkania z native speakerem
  • możliwość wyboru zajęć rano lub wieczorem, w każdy dzień tygodnia.

Metoda nauczania

Nasze kursy kładą nacisk przede wszystkim na komunikację w języku angielskim. Metoda  English Classroom Language ECL uczy swobodnego i płynnego porozumiewania się w języku obcym zdecydowanie szybciej niż inne metody. Jest to możliwe między innymi dzięki wymuszaniu mówienia po angielsku w trakcie zajęć oraz dzięki licznym powtórkom.

Wraz z mówieniem i rozumieniem ze słuchu integrujemy pozostałe sprawności językowe jak pisanie i czytanie, jednakże większość czasu poświęcamy nauce mówienia i rozumienia ze słuchu.

Nasz kurs to uzupełnienie szkolnych lekcji języka angielskiego o element mówienia i rozumienia słuchu.

Chcesz mówić w obcym języku, musisz- mówić.
Dużo! Bardzo dużo!!!

SPECJALNA OFERTA DLA DWOJGA !!!

         Zapisz się z kolegą, koleżanką lub partnerem i zapłać równowartość kursu indywidualnego dla Was dwojga.

Cena od osoby 22 złote za 45 minut zajęć dla dwóch osób.

Kontakt

WANiR Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju

Os. Orła Białego 13/20
61-251 Poznań

Sekretariat

  61 223 75 75

   662 267 298

Pomoc Techniczna i Organizacyjna
 732 451 920

sekretariat@wanir.pl

nr konta:
36 1140 2017 0000 4202 0515 8268

Chcesz zapisać się na kurs, a może chcesz zapisać swoje dziecko ?
Masz jednak pytania, wątpliwości.

Zamów rozmowę telefoniczną

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i rozwiejemy wszelkie niejasności.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami i promocjami?
Zapisz się do naszego biuletynu